Home Påskdagens Gudstjänst kl 11 .

Påskdagens Gudstjänst kl 11 .

HAN LEVER !!

Vi hade planerat att ha en Ekumenisk Påskdagensmässa med S:t Petri kyrka men pga den senaste restriktionerna att inte mer än 50 personer ska samlas tillsammans har vi bestämt oss att hålla separat Gudstjänster.

Andreaskyrkan kommer ha en Påskgudstjänst kl 11.00 (samma tid som S:t Petri). OBS ! TIDEN ! Det kommer bli en enkel men ändå fin samling. Anna Sköld predikar och Andreasblås kommer spela. Det blir inget kyrkfika.

Välkommen om du är frisk och inte tillhör någon riskgrupp, du vet vad det är som gäller nuförtiden. Stolarna är kyrksalen är utspridda. Vi gör allt vi kan för att inte riskera smittspridning, Bra handhygien och att hålla avständ från andra gäller.

Author: Roslyn Bennett

Comments are disabled.